Genel

Kudüs gücü komutanı İsmail Kaani: Direniş cephesinin hareketi güçlü bir şekilde yoluna devam edecek

İran devrim muhafızları ordusu Kudüs gücü komutanı İsmail Kaani, İslam inkılabı rehberi ve İran silahlı kuvvetler başkomutanı Ayetullah Hamenei’ye yazdığı mesajda, direniş cephesi hareketinin güçlü bir şekilde yolunu sürdüreceğini bildirdi.

Tuğgeneral İsmail Kaani, general Süleymani’nin şehadetini tebrik ederken, İran başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinde halkların görkemli bir şekilde general Süleymani’nin şehit edilmesini kınayan gösterilerine işaretle, bunun açık bir şekilde emperyalizm karşısında direniş cephesinin bir sembol olduğunu gösterdiğini bildirdi.

Amerika’dan intikam almaya devam edeceklerini bildiren tuğgeneral Kaani, Amerikalıların eninde sonunda bölgeden kaçmak zorunda kalacaklarını bildirdi.

bu arada İran İslam inkılabı rehberinin askeri danışmanı Tümgeneral Seyyid Yahya Rahim Safavi, ABD Başkanı ve Dışişleri Bakanı’nın son yıllarda uyguladığı yaptırımların ardından bir çıkmaza girerek terör eylemi düzenlediklerini söyledi.

Tümgeneral Seyyid Yahya Rahim Safavi, dün katıldığı bir etkinlikte yaptığı konuşmada İran Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Korgeneral Kasım Süleymani’nin ABD tarafından suikasta uğradığına değinerek, “Korgeneral Süleymani ve Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis’e yönelik terör eylemi ABD ve müttefiklerinin Batı Asya’da direniş cephesi karşısındaki siyasi, güvenlik ve stratejik yenilgilerini gösteriyor” dedi.

Tümgeneral Safevi, ABD ile Siyonist rejimin yanlış hesaplamalar sonucu böyle bir cinayette bulunduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu