Genel

Laricani: Direnişe destek Süleymani şehadeti ile durmaz

İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, İran İslam Cumhuriyeti’nin direniş eksenine desteği General Kasım Süleymani’nin şehadeti ile durmayacağını vurguladı.

Cumartesi günü Tahran’da Lübnan parlmanetosu tarım ve turizm komisyonu Başkanı Eyyub Hamid’le görüşen İslami Şura Meclisi Başkanı Laricani, ABD terör ordusu direniş eksenine darbe indirmek için İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani’yi şehit etmesine işaretle, bu suikast ABD ve siyonist rejim İsrail tarafından planlanarak uygulandığını belirtti.

General Süleymani’nin şehadeti İran’da ve dünyada geniş yankı bulduğunu belirten Laricani şöyle ekledi:

Amerika İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kudüs Gücü Komutanı General Süleymani’nin şehadetiyle birlikte İran’ın direniş eksenine desteği aksayacağını zannediyordu, oysa Amerika ve siyonist rejim burada da her zamanki fahiş hatayı tekrarladı.

Görüşmede General Süleymani’nin şehadeti dolaysıyla taziyelerini suran Lübnanlı parlamenter Eyyub Hamid, İran İslam Cumhuriyeti istikbarın tüm zalimane yaptırımlarına rağmen direnişini sürdürdüğünü ve düşman komplolarını boşa çıkardığını belirtti.

İran İslam Cumhuriyeti her zaman sorunlara karşı direndiğini ve sonunda zafer elde ettiğini belirten Eyyub, İran’ın direniş cephesinde eksen konumu devam edeceğini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu