Genel

Laricani: Pentagon mensupları terörist telakki edilecektir

İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, Amerika savunma bakanlığı Pentagon ve komutanlıklarının üyeleri ve şehit General Kasım Süleymani suikastinin azmettiricisi ve faillerinin tümü terörist ve terör örgütü üyeleri telakki edileceğini belirtti.

İslami Şura Meclisi milletvekilleri bugünkü genel kurul oturumunda Amerika devletinin İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu’nu terör örgütü ilan etmesine misillemede bulunma yasasının düzeltilmesini içeren yasa tasarısının acilen ele alınmasını onayladı.

İslami Şura Meclisi Başkanı Laricani düzenleme ile ilgili yapılan açıklamada, Amerika merkezi kuvvetler komutanlığı Centcom ve bu komutanlığa bağlı olan tüm kurumların üyelerinin yanı sıra bundan böyle Pentagon ve tüm bağlı kurumlarının üyeleri de terörist telakki edileceğini belirtti.

Şehit General Süleymani bölgede direniş ekseninin temel unsuru olduğunu belirten Laricani, İslami Şura Meclisi hicri şemsi takvimine göre yılın geriye kalan son iki ayı için bölgede direnişten sorumlu olan Kudüs Gücü’ne 200 milyon avro daha tahsis ettiğini kaydetti.

İslami Şura Meclisi milletvekilleri oturumda kahrolsun Amerika, ne uzlaşma, ne teslim, intikam intikam, sloganları attılar.

Milletvekillerinin sloganlarına karşılık veren İslami Şura Meclisi Başkanı Laricani ABD Başkanı Trump’ı işlediği cinayetin sonuçlarını beklemesi konusunda uyardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı