GenelSuriye Dostları

Lübnan Hizbullahı Pakistan’ın Lahor şehrindeki terör saldırısını kınadı

Lübnan Hizbullahı bir bildiri yayınlayarak Pakistan’ın Lahor şehrinde gerçekleşen son terörist saldırıyı kınayıp, Vahhabiliğin tehlikeli düşünceleriyle mücadele edilmesi gerektiğini vurgulayarak “Dünya teröristlere iftihar madalyası vermemelidir” dedi.

Lübnan Hizbullah’ı yayınladıkları bildiride şu ifadelerde bulundu: Bu menfur cinayeti işleyenlerin, işledikleri suçun çirkinliğini arttıran şey, Paskalya bayramını kutlamak için bir araya gelmiş olan masum sivil halkı hedef almasıdır. Bu saldırı, büyük bir kesimin kutsallarını ihlal etmektir ve İslam’a karşı yanlış ve sapkın bir düşünceyi yaymaktadır.

Din adı altında hareket eden cinayet çetelerinin sahip olduğu düşünce, en tehlikeli ve insanlık dışı bir düşüncedir. Bu yüzden bütün çabalar; bu katillerle, destekçileriyle ve onlara teori üretenlerle mücadele etmek için seferber olmalıdır.

Bütün dünya, gerçekleşen patlama ve intihar saldırıları akımı karşısında sorumludur. Çünkü bu teröristleri engellemek, onların ölüm ve kan oyunlarındaki işbirlikçilerini ortaya çıkarmak yerine, bu teröristler karşısında sessiz kalmış ve onlara iftihar madalyası vererek, saygın kılmışlardır.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, geçtiğimiz günlerde ülkesinin en yüksek iftihar madalyasını Suudi Veliaht Prensi Muhammed Bin Nayif’e vermiş ve bu olay büyük tartışmalara neden olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı