Genel

Malezya başbakanı Muhammed Necib Gazze’ye ulaştı

Malezya Başbakanı Muhammed Necib ve beraberindeki üst düzey heyet, bu sabah (22 Ocak Salı) Rafah Sınır Kapısı’ndan geçerek Gazze Şeridi’ne ulaştı.

Necib ve beraberindeki heyet Rafah Sınır Kapısı’nda Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, bakanlar, milletvekilleri ve Filistin direniş grupları temsilcileri tarafından karşılandı. Malezya ve Filistin başbakanları şeref alayını selamladıktan sonra Filistin ve Malezya milli marşları çalındı.

Malezya Başbakanı Muhammed Necib ve beraberindeki heyetin Gazze ziyaretinin birkaç saat süreceği ve Necib’in Filistin Başbakanı İsmail Heniyye ve bakanlarla bir araya geleceği, işgal güçleri tarafından yıkılan başbakanlık binasının enkazını ziyaret edeceği ve ayrıca Siyonist işgal güçlerinin Gazze’ye açtığı son savaşta şehit olan Filistinlilerden bazılarının ailelerini ziyaret edeceği belirtildi.

Necib’in Gazze’de ayrıca El-Aksa Üniversitesi’nde Filistinli akademisyenler ve önde gelen şahsiyetlerle görüşeceği ve Gazze Şeridi’nin orta kesiminde Ez-Zehra kentinde Malezya tarafından inşa edilecek sanayi okulunun temelini atacağı bildirildi.

Bu arada, İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Sami Ebu Zuhri, Malezya Başbakanı Muhammed Necib’in ziyaretinin Gazze Şeridi’ne uygulanan siyasi ablukanın tamamen kırıldığının göstergesi olduğunu söyledi.

Ebu Zuhri, verdiği demeçte, Necib’in ziyaretinin Siyonist işgal rejimine Gazze’ye açtığı savaşın istediğinin tam tersine sonuçlar doğurduğu mesajı verdiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı