Filistin

Moldova, Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararından geri adım attı

Moldova dışişleri bakanı Nicu Popescu Cuma akşamı, ülkesinin Tel Aviv büyükelçiliğini işgal altındaki Kudüs’e taşıma kararından vazgeçtiğini söyledi.

İran haber ajansının bildirdiğine göre Moldova dışişleri bakanı Nicu Popescu, Amerika ziyaretinin ardından yaptığı bir basın toplantısında, Moldova’nın büyükelçiliğinin Tel Aviv’de kalmaya devam edeceğini ve büyükelçiliğin Kudüs’e taşınması konusunda herhangi bir kararın alınmadığını belirtti.

Moldova dışişleri bakanı Popescu, bu ülkenin Tel aviv büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararından neden vazgeçtiği üzerine yöneltilen bir soru üzerine, “Moldava’nın önceki hükümeti, Tel Aviv büyükelçiliğimizin Kudüs’e taşınmasından yanaydı, ancak halihazırda Moldova’da yeni bir hükümet işbaşına gelmiş bulunuyor”diye kaydetti.

Hatırlanacağı üzerine Amerika başkanı Donald Trump, 6 Aralık 2017’de işgal altındaki Kudüs’ü sahte Siyonist rejimin başkenti olarak tanıdıklarını bildirirken, ABD’nin Tel Aviv büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınacağı kararı aldıklarını duyurmuştu. Washington yönetimi, 14 Mayıs 2018 tarihinde ise söz konusu ırkçı kararını uygulamıştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı