Genel

Mood: Suriye hükümeti Annan planı’na tam bir bağlılık içindedir

Suriye’de görev yapan BM gözlemciler heyeti başkanı General Robert Mood; Suriye hükümetinin, BM’nin Suriye özel temsilcisi Kofi Annan’ın altı maddelik planına tam bir bağlılık gösterdiğini vurguladı.

Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdat ile görüşmesinin ardından basına açıklama yapan General Mood; Suriye hükümetinden altı maddelik Annan planına ilişkin tam bir bağlılık aldığını ifade etti.

Mood; BM’nin Suriye halkının selametine ve geleceğinin garantilenmesine tam bağlılığını sürdürdüğünü ve bu konuda geri adım atmayacağını söyledi.

Suriye halkının yaşadığı durumlara barışçıl çözüm sağlama yönünde Cenevre konferansının büyük önem taşıdığına işaret eden Mood; konferansta mümkün oan en iyi sonuçlara ulaşıldığını ekledi. Mood; konuya ilgi gösterenler açısından en önemli şeyin şiddete son vermek olduğunu açıkladı.

Rahat otellerde dönen süslü püslü sözler ve açıklamalara rağmen siddete son vermede pratikte gerçek fiil bulunmadığını ifade eden Mood, Cenevre konferansına katılması ardından şimdi de Mikdat’ın başkanlığı ve Suriye hükümetinin himayesi altında Suriye’de bir çalışma ekibiyle toplanacaklarını açıkladı.

General Mood Cenevre konferansının sonuçları konusunda Suriye tarafına bilgi aktarma fırsatı bulduğuna işaret ederek, başka konuları da tartıştıklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı