Filistin

Nahhale: Siyonist düşman iyice sıkıştı

Filistin İslami Cihat Hareketi Genel Sekreteri Ziyad Nahhale, Filistinli direniş grupları ABD patentli en gelişmiş silahlara karşı direndiğini, siyonist düşmanın şimdiye kadar görülmemiş bir şekilde sıkıştığını belirtti.

Çarşamba günü yaptığı konuşmada bu konuya vurgu yapan Filistin İslami Cihat Hareketi Genel Sekreteri Ziyad Nahhale, Filistinli direniş gruplarının Kudüs için savaşı on birinci gününe girdiğini ve her gün Filistin’de yer yer siyonist katiller ve caniler için bir hezimet daha şekillendiğini, Filistin direnişi Kudüs’e yapılan saygısızlığa ve bu kutsal mekanı kirletenlere karşı savunma yaptığını, bu yol Filistin milleti ve direnişin yolu olduğunu ve ancak zaferle sonuçlandığı zaman sona ereceğini vurguladı.

Nahhale şöyle devam etti:

İşgalci siyonistler onca imkanlarına rağmen Gazze gibi basit imkanları olan bir bölge ile yüz yüze savaşmaktan acizler. Bu arada uluslararası çevreler büyük bir utanmazlık örneği sergileyerek, Filistinli çocukların ve sivillerin katliamı karşısında susuyorlar ve siyonist düşmana daha fazla çocuğu katletmelerine müsaade ediyorlar.

Filistin İslami Cihat Hareketi Genel Sekreteri Nahhale şöyle ekledi:

Dünya ve Araplar bilmelidir ki Filistinliler Gazze Şeridi’nde hatta ekmekleri için bile kuşatma altındalar, ancak buna karşın Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı savunuyorlar; hem de Amerika daha fazla Filistinli öldürülsün diye İsrail’e daha fazla silah verdiği halde.

Filistinli direniş grupları korsan İsrail’in saldırılarına karşı onuncu günde de direnmeye ve siyonistlere roket ve füze ile karşılık vermeye devam ediyor.

Siyonist rejim ise Filistinli çocukları, kadınları ve sivilleri katletmeye ve sivil hedefleri vurmaya devam ediyor. Bu saldırılarda şimdiye kadar 227 Filistinli şehit düştü, 1600 kadarı da yaralandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu