FilistinGenel

Ramallah’ta siyasi tutukluların serbest bırakılması için gösteri düzenlenecek

Filistin Yönetimi Cezaevlerindeki Siyasi Tutukluların Aileleri Komisyonu 11 Ocak Cumartesi günü sabah 11.30’da Ramallah’taki El-Menare Kavşağı’nda siyasi tutukluların serbest bırakılması talebiyle düzenlenecek gösteriye iştirak edilmesi çağrısında bulundu.

Siyasi tutuklulardan Basil Ebu Alya’nın babası Muhammed Ebu Alya oğlunun 35 günden beri istihbaratta siyasi bir suçlamaya binaen tutulduğunu ve işkenceye maruz kaldığını dile getirdi. Muhammed Ebu Alya bütün onurluları Filistin Yönetimi’nin cezaevlerinde ve istihbarat teşkilatının sorgulama merkezlerinde tutulan siyasi tutukluların serbest bırakılması için düzenlenecek gösteriye destek vermeye çağırdı. Aynı zamanda insan hakları kuruluşlarını, uluslararası kurumları ve basın yayın organlarını da düzenlenecek etkinliğe katılarak haksızlığa maruz kalan siyasi tutukluların davalarına destek vermeye çağırdı.

Huduri Üniversitesi öğrencisi Mümin Nezzal’ın annesi de bütün sivil toplum kuruluşlarını siyasi tutukluların serbest bırakılması için Filistin Yönetimi’ne baskı yapmaya çağırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu