GenelSuriye Düşmanları

Rasmusen’in inkar ettiğini Beyaz Saray kabul etti!

Nato sekreteri Rasmusen Türk uçağıyla ilgili “WSJ” de yayınlanan habere “güvenmeyin” dese de Beyaz Saray lafı ağzından kaçırdı ve “haberin sızdığını” kabul etti!

Nuland, günlük basın toplantısında WSJ gazetesinde çıkan, ”Türk savaş uçağının Suriye hava sahasında düşürüldüğüne” yönelik habere dair soruyu cevaplandırırken haberi tekzip edemedi ve haberin uydurulduğunu değil, “sızdırıldığını” ağzından kaçırıverdi!

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Victoria Nuland, Wall Street Journal (WSJ) gazetesinin, Suriye tarafından düşürülen Türk savaş uçağıyla ilgili haberine yönelik olarak, ”Müttefikimiz Türkiye’yi ne kadar güçlü biçimde desteklediğimizi biliyorsunuz ve biz her türlü sızdırmayı kınıyoruz” diyerek haberi tekzip edemedi ve “sızdırıldığı”nı resmen açıkladı!

AA’nın haberine göre bir gazetecinin ”Hafta sonu, Türk jetinin Suriye hava sahasında düşürüldüğüne yönelik Pentagon’dan bir sızdırma oldu, görüşünüz nedir-” sorusu üzerine Nuland, ”Müttefikimiz Türkiye’yi ne kadar güçlü biçimde desteklediğimizi biliyorsunuz ve biz her türlü sızdırmayı kınıyoruz” dedi.

Rasmussen “yalan” demişti

NATO’dan Wall Street Journal’ın haberine ilişkin açıklama, bugün Brüksel’de olağan aylık toplantısını düzenleyen NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen’den geldi. Türkiye uçağının vurulduğu yerin, haberlerini ABD’li yetkililere dayandıran gazetelerden The Telegraph tarafından ‘Uçuşa yasak bölge’, Wall Street Journal tarafından ise ‘Suriye hava sahası’ olarak belirtilmesi hakkında konuşan NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, “Kaynağı anonim haberlere güvenmemeniz gerekiyor” dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı