Genel

Rusya Savunma Bakanlığı: Suriye’deki teröristlerin kimyasal kullandıklarını kanıtlayan deliller var

Rusya Savunma Bakanlığı, ABD ve Türkiye rejimi gibi müttefiklerinin ‘ılımlı muhalifler’ adını verdikleri terör örgütlerin Halep’in batısı 1070 Konutlarında kimyasal silah kullandıklarını kanıtlayan delillere sahip olduğunu belirtti.

Rus bakanlığın sözcüsü Igor Konashenkov Sputnik Ajansının aktardığı açıklamalarında; Uluslararası Kimyasal Silahları Yasaklama Örgütü başkanından 1070 Konutlarında kimyasal silahların kullanımını araştırmak üzere uzman bir ekip göndermesini talep etti. Konashenkov en kısa süre içinde uzman bir ekibin gönderilmesi ve teröristlerin kimyasal silah kullandıkları gerçeğinin tespit edilmesi gereğine vurgu yaptı.

Bölgeden alınan toprak ve top mermilerinin şarapnel parçalarının usulen kimyasal silahları yasaklama örgütüne teslim edileceğini ifade eden Konashenkov; bu kanıtların kimyasal silahların terör örgütleri tarafından kullanıldığını tespit etmek için yeterli olduğuna da işaret etti.

Dış güçler tarafından desteklenen terör örgütleri son olarak 3 Kasım ve 30 Ekim tarihlerin de olmak üzere Halep’te sivillere karşı birçok kez kimyasal zehirli gazlar kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu