Genel

Şair Hadi Danyel: Suriye’de bugün kendi toprakları üzerinde egemenlik ve kurtuluş savaşına tanık olmaktayız

Tunuslu bir çok parti ve cemiyet dün ülkenin güneyine düşen Kafsa Kentindeki Kültür Merkezinde Suriye ile dayanışma amacıyla kültürel etkinlik düzenlediler.

Kültür etkinliğinde Türkiye, körfez ülkeleri, batı ve Siyonizm tarafından Suriye’yi devlet, halk ve ordu olarak hedef allan komplo kınanırken; bir yandan komploya, diğer yandan da bu komployu reddeden dünyadaki hür ve onurlu tutumlara ışık tutuldu.

Etkinlik kapsamında düzenlenen şiir dinletilerinde ise şairler Suriye ve Filistin halklarının İsrail’e karşı mücadeleleri saygıyla selamlandı.

Etkinlikte konuşma yapan Şair Hadi Danyel; Suriye’nin bugünlerde kendi toprakları üzerinde egemenlik ve kurtuluş savaşına tanık olduğunu belirterek, bu savaşta halkın büyük çoğunluğuyla desteklenen Suriye Arap Ordusunun Kaide Örgütü dahil tekfirci ve yıkıcı düşüncelere sahip eli kanlı teröristlere yönelik ulusalcı ve duyarlı bir misyon üstlendiğinin altını çizdi.

Filistin davasından pusulalarını saptıran sözde cihatçılara işaret eden Şair Danyel; masum insanları vahşice katleden, yıkım ve sabotajlarında hiç bir ilke yada sınır tanımayan kiralık teröristlerin yabancı hükümetler ve istihbarat cihazları tarafından aldıkları sınırsız desteğe dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı