GenelYalan ve İftiralar

Şam patlamasında, General Süleymani’nin şehid olduğu haberlerine yalanlama

İran İslam inkılabı muhafızlar ordusu, Şam’da Suriye ulusal güvenlik konseyi binasında yaşanan patlamada,

İslam inkılabı muhafızlar ordusu komutanlarından general Kasım Süleymani’nin şehid olduğu yolundaki haberlerin asılsız ve gerçek dışı olduğunu bildirdi.

İslam inkılabı muhafızlar ordusu halkla ilişkiler müdürü albay Ramazan Şerif tarafından önceki gün el Alem kanalına yapılan açıklamada, Suriye’de yaşanan son olaylar, İran’ın, Filistin direnişine verdiği destekler sebebiyle bazı batılı kitle iletişim araçları tarafından, batılı ülkelerin koordinasyonu ile, İran’a düşmanca ve ahlak dışı saldırıya geçtiği ve bu yönde propaganda yaptıklarını söyledi.

Albay Ramazan Şerif, siyonist ve emperyalistlere hizmet eden kitle iletişim araçlarının, Müslüman ve Arab kamuoyunu yönlendirmek ve kandırmak için, İslami uyanış ve direnişe destek verenlere karşı yoğun bir suçlama ve karalama kampanyası yürüttüklerini dile getirdi.

İslam inkılabı muhafızlar ordusu halkla ilişkiler müdürü Ramazan Şerif açıklamasında, söz konusu kitle iletişim araçlarının, siyonist rejim işbirlikçileri ve onların desteğinde direnişi yıpratmak ve kamuoyunu yanıltmak amacıyla çalışıyorlar” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı