Genel

Şam’dan Suudilerle ilişkiler konusunda açıklama

Suriye Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Buseyna Şaban, Suudi Arabistan’la Suriye arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi konusunda açıklamada bulundu.

Rusya el-Youm’un haberine göre Suriye Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Buseyna Şaban, Suriye ile Suudi Arabistan arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi için çalışmaların sürdüğünü belirterek bu çabaların sonuçlarının yakında gözlemlenebileceğini söyledi.

Suriye Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Buseyna Şaban, yerel Şam FM radyosuna yaptığı açıklamada Suriye Turizm Bakanı Muhammed Rıdvan Moritini’nin Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a yaptığı ziyaretin önemli bir adım olduğunu dikkat çekti ve böylesi bir şeyin birkaç yıl önce mümkün olmadığını söyledi.

Suriye Turizm Bakanı Muhammed Rıdvan Moritini, Dünya Turizm Örgütü Ortadoğu Komitesi’nin toplantısına katılmak üzere Riyad’a gitmişti.

Bayan Buseyna Şaban, dün yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinerek, dünkü seçimlerin Suriye’ye dışarıdan dayatılan savaşı bir iç savaş gibi yansıtıp halkla ordu arasında ayrım yapmaya çalışanlara iyi bir sevap olduğunu söyledi.

Başta Amerika olmak üzere Suriye cumhurbaşkanlığı seçimlerini gayrimeşru diye niteleyen ülkelerin açıklamalarına da değinen Buseyna Şaban, “Batılı ülkelerin tutumları bizi ilgilendirmiyor. Bizim için önce halkımız sonra da dostlarımız ve müttefiklerimizin tavrı önemlidir. Ayrıca ülkemize terörist gönderen ve komplo kuranların da medya propagandalarının bizim açımızdan bir önemi yok” dedi.    

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu