Genel

Şam’ı İran ve Hizbullah’tan koparmaya çalışıyorlar

Lübnanlı bir gazeteci El Cezire haber kanalıyla sohbetinde “Şam karşıtı çabalar Suriye’yi İran, Hizbullah ve Direnişten koparma yönünde” dedi.

Lübnanlı gazeteci Faysal Abdülsatir, El Cezire haber kanalının “Mavera-ul Haber” adlı programına katılarak bölgedeki gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Abdülsatir, ilk başta El Cezire kanalının Suudi Arabistan’da halkın katliamı karşısında sessiz kalması ayrıca Bahreyn ve Yemen inkılapları karşısında da ikili bir tavır sergilemesine değinerek “Suriye’nin hedef altına alınması ABD’nin lehine bir durum. Çünkü bu ülke 30 yıldan beri ABD ve İsrail’in siyasetleri önünde bir set gibi duruyor” dedi.

Lübnanlı bu gazeteci daha sonra, mevcut şartlarda Şam karşıtı bütün çabaların Suriye’yi İran, Hüzbullah ve Direniş Hareketinden koparma yönünde olduğunun altını çizdi.

Faysal Abdülsatir açıklamalarının devamında, ABD başta olmak üzere batının Suriye’deki muhalif milislerine verdikleri desteklere değinerek “Batı ve müttafiklari aslında İsrail’in güvenliğini sağlama peşindeler ve bu doğrultuda da, bölgede dini hassasiyetleri kışkırtmaya çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı