GenelSuriye Dostları

Şeybani: Suriye krizi daha karmaşık hal alabilir

İran İslam Cumhuriyetinin Suriye büyükelçisi Muhammed Rıza Rauf Şeybani, Suriye krizinin tek çözüm yolunun siyasi olduğunu ve siyasi görüşmelerin dışında izlenebilecek her türlü yolun ise Suriye’nin durumunun daha karmaşık hal almasına neden olabileceği uyarısında bulundu.

Şeybani, dün Suriye Ulusal Uzlaşma Bakanı “Ali Haydari” ile yaptığı görüşmede, Suriye’ye yönelik her hangi bir dış müdahale ve olayların askeri ağırlık kazanması yönünde atılabilecek her türlü adımın, krizin Suriye sınırlarını aşarak daha da genişlemesine yol açabileceğini bildirdi.

Şeybani, ayrıca görüşmelerin başarılı olması ve Suriye Ulusal Uzlaşma bakanlığının bu yöndeki çalışmalarından gereken sonucun alınması için İran İslam Cumhuriyetinin katkıda bulunmaya hazır olduğunu bildirdi.

Suriye Ulusal Uzlaşma Bakanı Ali Haydari ise Suriye krizinin sonlandırılması amacıyla kendi bakanlığının takib ettiği siyasetler ve hedefleri açıklayarak, bu hususta tüm dost ülkelerle danışıklıkların sürdürülmesi zaruretini açıkladı.

İran İslam Cumhuriyetinin bölge olaylarındaki yapıcı ve etkili rolünü hatırlatan Haydari, ulusal görüşmelerin başlaması ve tüm Suriyeli grupların bu görüşmelere katılmasının krizin çözümü için gerekli olduğunu bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı