GenelSuriye Dostları

Şeyh Kemal El-Hatib: Mescid-i Aksa büyük bir tehlikeyle karşı karşıyadır

1948′de işgal edilen Filistin topraklarında faaliyet gösteren İslami Hareket’in başkan yardımcısı Şeyh Kemal El-Hatib verdiği röportajda, Mescid-i Aksa’nın büyük bir tehlikeyle karşı karşıya olduğunu söyledi.

El-Hatib, Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskınlarda son dönemde artış gözlendiğini bildirdi.

Siyonistlerin Mescid-i Aksa’yı zaman ve mekan olarak Müslümanlar ile Yahudiler arasında ikiye bölme planlarına karşı koyma çağrısında bulunan El-Hatib, İsrail’de kurulan yeni hükümeti de “saldırgan” olarak niteledi. El-Hatib, Obama’nın son ziyaretinde İsrail hükümetinin Amerika’nın büyük desteğini kazandığını ifade etti.

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’nin İsrail ile yaptığı güvenlik koordinasyonunun Siyonistlerin düşmanca saldırılarının daha da artmasına yol açtığını belirten El-Hatib, Obama’nın son ziyareti sırasında İsrail’in Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimlerine Obama’yı korumaları için yedi bin silah verdiğini söyledi.

Kemal El-Hatib, “Filistin Yönetimi’nin oynadığı kirli rol ve güvenlik koordinasyonu nedeniyle intifada uzak bir ihtimal olarak görünüyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı