GenelSuriye Dostları

Şeyh Naim Kasım: Zebedani ve Arsel’deki teröristlerin etkinliği sıfırlandı

Hizbullah genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, Zebedani ve Arsel’deki silahlı grupların saldırı kapasitesinin çökertildiğini açıkladı.

Radyo Nur’a Arsel yamaçları ve Zebedani’de düzenlenen operasyonlarla ilgili açıklamalar yapan Şeyh Naim Kasım Suriye ordusu ve Direniş güçlerinin operasyonları sonucu bu bölgelerdeki silahlı grupların saldırı kapasitesinin çökertildiğini ve terörist grupların etkinliğini yitirdiğini söyledi.

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, Zebedani ve Arsel yamaçlarındaki silahlı grupların kafes içine düştüğünü belirterek buralardaki militanların artık sahadaki dengeyi değiştirebilecek hiçbir eylem yapamayacak hale geldiğini söyledi.

Öte yandan el-Alem televizyonu, Suriye ordusu ve Hizbullah’ın bugün Zebedani’nin güneydoğusundaki Sultani mahallesini kontrol altına aldığını duyurdu.

Haberde Suriye ordusu ve Direniş güçlerinin bugünkü operasyonlarında Kehruba Meydanı ile el-Hakl el-Asfar caddesine ilerlediği ve böylece kente giren ana yolu tamamen kontrol altına aldığı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu