GenelSuriye Düşmanları

Siyonist General Yoel Strick: Hizbullah’ın günde bin kadar füze atma gücü var

Siyonist İsrail rejimi generallerinden Yoel Strick, Lübnan Hizbullah hareketinin İsrail’e karşı büyük bir saldırı hazırlığı içinde olduğunu söyledi.

Siyonist rejim kuzey ordu komutanı Yoel Strick, Hizbullah’ın tünellerinin ortaya çıkarılmasına karşın, Hizbullah’ın İsrail’e karşı büyük bir saldırı hazırlığı içinde olduğunu, Hizbullah’ın “İsrail”in iç bölgelerini ele geçirme planı yaptığını söyledi.

“Elbette böyle bir planının gerçekleşmesine fırsat vermeyeceğiz, bu planları savuşturacağız. Gelecek bir savaşta Hizbullah ile Lübnan devletini birbirinden ayırmak çok yanlış olur. Bana kalacak olursa, hem Hizbullah’a hem de Lübnan devletine savaş ilan ederim” diyen Yoel Strick, Hizbullah’ın füze dahil askeri gücünün son derece dikkate değer olduğunu söyledi.

Siyonist komutan, gelecekte zaruret durumunda, Lübnan’a yakın bölgelerdeki yahudilerin tamamının tahliye edileceğini de söyledi.

Bundan önce de, İsrail ordusunun bazı komutanları, 2019 yılını, İsrail için zor bir yıl olarak ilan etmişlerdi.

Bu arada İsrail ordusu iç güvenlik cephe komutanı Tamir Yedei de, ‘Lübnan’ın füzelerinin işgal altındaki Filistin topraklarının (İsrail’in) içlerini hedef alabilecek düzeyde olduğunu’ söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı