FilistinGenel

Siyonist subay: El-Attar ve Ebu Şemmale’yi öldürmek için tonlarca bomba attık

Siyonist işgal rejimi hava kuvvetlerinde görevli Siyonist bir subay, Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın komutanlarını öldürmek için tonluk birkaç bomba kullandıklarını itiraf etti.

Siyonist işgal güçlerinin dün Gazze’nin Rafah şehrinin güneyine düzenledikleri saldırılarda Kassam Tugayları’nın önemli saha komutanlarından Raid El-Attar, Muhammed Ebu Şemmale ve Muhammed Burhum şehit olmuştu.

İsrail’in Kanal-10 televizyonuna konuşan Siyonist subay, Kassam komutanlarının suikasttan sağ çıkmayacaklarından emin olmak için bu kadar fazla patlayıcı kullandıklarını söyledi.

İşgal rejiminin öldürmek için uzun süre takibe aldığı El-Attar ve Ebu Şemmale Kassam Tugayları’nın askeri konsey üyeleriydi.

Dün (21 Ağustos Perşembe) konuyla ilgili bildiri yayınlayan İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, Rafah kentinin batısındaki Tel Es-Sultan mahallesinde bulunan bir eve düzenlenen hava saldırısında önde gelen komutanlarından üçünün şehit olduğunu duyurdu.

Aynı hava saldırısında 7 Filistinlinin daha şehit olduğu ve 25 kişinin de yaralandığı, kayıpları arama çalışmalarının da devam ettiği bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu