Suriye Düşmanları

Siyonist Trump: Amerika’dan koronadan 100 bin kişi ölebilir

Amerika Başkanı Donald Trump Pazar günü yaptığı açıklamada, Amerika’da korona virüs yüzünden muhtemelen 100 bin kişi hayatını kaybedeceği tahmininde bulundu.

Pazar günü foxnews kanalına mülakat veren ABD Başkanı Trump bu açıklamayı, geçen Cuma günü ülkesinde korona virüsten ölüm sayısı 60 ila 70 bin seviyesinden öteye gitmeyeceğini umut ettiğini açıkladığı halde yaptı.

Trump ayrıca Dünya Sağlık Örgütü ve Amerikalı uzmanların tahminlerinin aksine korona virüs aşısı cari yılın sonuna kadar üretileceğini iddia etti.

Bundan önce Amerika enfeksiyon hastalıkları ve alerji müessesesi Başkanı Anthony Fauci, korona virüs aşısının üretilme noktasından bir ila bir bucuk yıl mesafede yer aldıklarını açıklamıştı.

Gerçi Amerika korona virüs hasta ve kayıp sayısı bakımından dünya genelinde birinci sırada yer alıyor, ancak eyaletlerin yaklaşık yarısı karantinayı kaldırmaya başladığı gözleniyor.

Amerika devleti ve özellikle Başkanı Trump korona virüs salgınına karşı tedbirsizliği ve sorumsuzluğu yüzünden en sert biçimde eleştiriliyor.

Amerika’da şimdiye kadar 1 milyon 200 bine yakın korona virüs vakası tespit edildi; yaklaşık 70 bin kişi de bu hastalıktan hayatını kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu