Genel

Suriye Bakanlar Konseyi: Şamda yapılan saldırı cezasız kalmayacak

Bakanlar Konseyi; ‘güzelim Suriye’yi vatan olarak hedef alan ve dış güçlerce desteklenen büyük komplo kapsamında suçlu ve gaddar ellerin yüksek düzeyli şahsiyetlere uzandığını ifade ederek bu suçun cezasız kalmayacağını vurguladı.

Bakanlar Konseyi dün yayınladığı ve SANA’nın bir nüshasını aldığı bildirisinde; Suriye Arap Cumhuriyeti hükümetinin başkanı ve tüm üyeleriyle Şam’daki Milli Güvenlik Binasında meydana gelen patlamada şehit düşen Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Korgeneral Davut Abdullah Raciha, Savunma Bakanı Yardımcısı Korgeneral Asıf Şevket, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Asistanı Korgeneral Hasan Türkmani ve Milli Güvenlik Ofisi Başkanı Tümgeneral Hişam İhtiyar ile büyük bir gurur duyduklarını ifade etti. Şehitlerin sahip oldukları özelliklerin övüldüğü bildiride hükümet, muazzam Suriye’yi savunma yolunda şehit düştüklerine dikkat çekildi.

Vatan şehitlerine suikast düzenleyen karanlık güçlerin bu günahkar suçun kesinlikle ve mutlak bir şekilde cezasız kalmayacağını bilmeleri gerektiğini belirten Bakanlar Konseyi; Suriye’nin onurlu halkı ve ulusalcı kahraman ordusunun birlik içindeki mücadeleleriyle bu komployu çökertmekle birlikte arkasındaki güçleri hezimet ve âra uğratma gücünde olduklarının altını çizdi.

Terör patlamasında şehit düşenlerin yanında vatan uğruna yaşamını yitiren tüm şehitler için dualarda bulunan Bakanlar Konseyi; Suriye’nin şer ve karanlık güçlere karşı büyük bir zafer sağlayacağına kuşkusuz inancını ifade ederek bu uğurda çabalarını yoğunlaştıracağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı