Genel

Suriye başbakanı: Bazı müftülere fitne müftüleri demek gerekir

Suriye başbakanı bazı müftülere fitne müftüleri unvanının verilmesi gerektiğini bildirdi.

Suriye Başbakanı Vail el-Halaki; Arap ve İslam ülkelerinde fitne içerikli fetvalar vererek İslam ülkelerinin birlik ve dayanışmasını, huzurunu yok etmeye çalıştıklarına temasla milletin dokusunu bozmayı hedefleyen tekfirci fetvaları kınadı.

Arap Düşünür Yahya Ebu Zekeriya ve Lübnan’ın Kuzeyinde Müslüman Ulemalar Forumu Koordinatörü Şeyh Abdüsselam Hraş ile yaptığı görüşmede konuşan el-Halaki, Arap ve tüm Müslümanların dokusunu parçalamayı ve bozmayı hedefleyen sözde din ulemalarının tekfirci ve provokatör fetvalarını keskin bir dille kınadığını belirtti.

Onurlu ve milli din adamlarının yanı sıra aydın ve düşünürlerin milletin haklı davalarını savunmada takındıkları tutuma dikkat çeken Halaki; bu şahsiyetlerin toplumun bilinçlendirilmesinde oynadıkları rolün takdire şayan olduğunu belirtti.

Görüşmede Ebu Zekeriya ve Şeyh Hraş; hakkın her zaman her şeyin üstünde olduğuna işaret ederek, Suriye halkının terör ve dayatmalara karşı haklı mücadelesinde mutlaka zafer elde edeceğine inandıklarını kaydettiler. Aynı zamanda bu zaferin sadece Suriye halkının değil, onurlu tüm Arapların ve dünyadaki tüm hür insanların zaferi olacağını vurguladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu