Genel

Suriye devrim gençliğinden basınla dayanışma etkinliği

Devrim Gençlik Birliği bugün; kurum ve kadro olarak maruz kaldığı öldürme, kaçırma ve sabotaj eylemleri karşısında vatansever basın ile dayanışma etkinliği düzenledi.

Şam’ın Emeviler Meydanındaki Radyo Televizyon Kurumu Binasının önünde düzenlenen etkinlikte evrensel ve bölgesel sömürücü güçler tarafından desteklenen eli kanlı terör gruplarının medya kurumları ve kadrolarına yönelik her türlü saldırıları keskin bir dille kınandı.

Devrim Gençliği Birliğinde Basın ofisi Müdürü Ferid Miliş; gerçekleri kamuoyuna aktaramaya çalışan, terör grupları ve arkalarındaki karanlık güçlerin gerçek yüzlerini deşifre eden, hakkın haksızlığa karşı sesini duyurmaya çalışan vatansever medya ve kadrolarıyla dayanışmalarını ifade etmek için geldiklerini belirtti.

Suriye’yi ve onur verici ilkeli tutumlarını hedef alan terör eylemlerini kınadıklarının altını çizen katılımcılar; geçtiğimiz Cuma günü teröristler tarafından Şam kırsalında kaçırılan Suriye İhbariye Kanalı ekibinin derhal serbest bırakılması için ilgili tüm yerel ve uluslararası taraflardan üstlerine düşen sorumluluğu yerine getirmelerini talep ettiler.

Katılımcılar; Suriye halkının hak ve çıkarlarını, insan haklarını ve benzeri kutsal ilkeleri savunduklarını iddia edenlerin gerçek yüzlerinin ortaya çıktığına vurgu yaparak, Suriye halkının bilinciyle komployu ifşa ettiğini ifade ettiler.

Suriye’ye yönelik benzeri görülmemiş batıl bir savaş yürütüldüğünü ifade eden katılımcılar, Suriye’deki durumlara ilişkin yapılan dezenformasyon ve provokasyonu şiddetle kınadıklarını vurguladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu