Destek Gösterileri

Suriye halkı yönetimin kapsamlı reform programına desteklerini yineledi

Suriye’nin işgal altındaki Golan halkı, önümüzdeki Pazartesi günü düzenlenmesi beklenen Halk Meclisi seçimleriyle en iyi şekilde yansıyan Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad yönetimindeki kapsamlı reform programına desteklerini yineledi.

Golan halkı bugün yayınladığı bildiride, İsrail işgalinin insanlık dışı ve keyfi uygulamalarının onları topraklarında kök salma ve Arap kimliklerine bağlı kalma ilkelerinden alıkoyamayacağını belirtti.

Golan halkı bildiride, işgalin 1967 yılında topraklarını işgal etmesinden bu yana demokratik seçimlerde oy kullanmalarını engellemesine rağmen ana vatan evlatlarına bu şenliğinde eşlik ettiklerini vurguladı.

Şehitleri selamlayan Golanlılar, halk meclisi seçimlerinin Arap halkını ve köklü tarihini Siyonist Amerikan projelerinin batağına gömmek isteyen batının ve bazı Arapların planlarının önündeki en büyük engeli teşkil ettiğini ifade etti.

Bildiride, yeni anayasa, basın ve yerel idare kanunları aracılığıyla elde edilen kazanımlara işaret edilerek bazı petrol krallıklarının hala bir halk platformundan yoksun olduğuna dikkat çekildi.

Atalarının ve dedelerinin kimliğine bağlılıklarını dile getiren Golan halkı, İsrail’in keyfi uygulamalarına direneceklerinin ve benzeri görülmemiş bir saldırıya maruz kalan anavatan Suriye’ye bağlılıklarının altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu