Destek GösterileriGenel

Suriye halkı yönetimini desteklemenin bedelini ödemeye hazırdır

Hama’ya bağlı Selemiye Kenti ve beldelerin sakinleri; Şam ve Halep’i hedef alan terör saldırılarını kınayarak ülkenin içişlerine yönelik her türlü dış müdahaleyi reddettiklerini ve kapsamlı reform programını desteklediklerini ifade ettiler.

Spor Salonu önünde düzenlenen mitingde bir araya Selemiyeli kitlelerin vatanseverlik ve ulusal birlik çağrısı içeren sloganları çınladı.

Ellerinde vatansever sloganlar içeren pankart ve dövizler taşıyan miting katılımcıları; vatanın maruz kaldığı saldırıların halkın komploya karşı direnişini ve gücünü bilemekten başka hiçbir etkisi olmayacağını dile getirdiler.

Komplo karşısında tek saf durarak hiç kimseye vatanın güvenlik ve istikrarını bozmasına izin vermeyeceklerini ifade eden miting katılımcıları; vatanın her değerin üstünde bulunduğunu belirterek silahlı terör gruplarına karşı mücadelede hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan ordu ve güvenlik birimlerine takdir ve minnet duyduklarını aktardılar.

Vatanın her fedakârlığı hak ettiğini kaydeden katılımcılar; çocuk, kadın, şeyh, asker, sivil hiçbir ayırım yapmadan masum insanları katleden silahlı terör gruplarının faaliyetlerine demir bir yumrukla son verilmesi ve hem vatan topraklarındaki hem de dışarıdaki köklerinin kazınması gerektiğini haykırdılar.

Halkın canına kasteden terör saldırılarını şiddetle kınayan miting katılımcıları; vatan evlatlarının fedakârlıkları ve çabaları sayesinde vatanın her zaman ve her koşulda dimdik ayakta ve güçlü kalacağını vurguladılar.

Terör saldırılarıyla Suriye halkının azmini kırabileceklerini hayal edenlerin büyük bir yanılgı içerisinde olduklarını söyleyen katılımcılar; Suriye halkının vatansever ve yönetimi etrafında kenetlenme tutumunda ısrarlı olduğunu ve bunun bedelini ödemeye hazır olduğunu dile getirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı