Genel

Suriye hükümeti bakanları bakanlık binalarında oylarını kullandı

Suriye Enformasyon, Turizm, İçişleri, Eğitim, Sağlık ve Elektrik bakanları, bakanlık binalarındaki seçim merkezlerinde oylarını kullanmaları ardından basına açıklamalarda bulundular.

Enformasyon Bakanı Adnan Mansur; Suriye’ye odaklanan medyatik ve psikolojik savaşın yanında hain terör eylemleriyle seçimlerin engellenmesi istendiğini belirterek, Suriye halkının birlik-beraberliğini ve vatanına sevgisini bir kez daha belirttiğinin altını çizdi.

Şam Çevre Kenti Valilik Binasında oyunu kullanan İçişleri Bakanı Muhammed İbrahim el-Şear; seçimlerin normal bir şekilde seyir ettiğini ve oldukça kalabalık bir katılıma tanık olduğunu söyledi.

Turizm Bakanı Lemya Asi; seçimlerin, demokrasi ve çok partili sistemin pekişeceği yeni bir sürecin başlangıcı olduğunu ifade ederek, böyle bir günde onurlu her vatandaşın üstüne sorumluluk düştüğünü söyledi.

Eğitim Bakanı Salih el-Raşid; seçimlerin Suriye’yi hedef alan meydan okumalara karşı koymada önemli bir adım teşkil ettiğini ifade ederek, halkın terör ve şiddet yerine demokratik seçeneği tercih ettiğinin bir göstergesi olduğunu ekledi.

Sağlık Bakanı Vail el-Halaki; Halk Meclisi seçimlerinin yeni anayasa ve genel seçimler kanunu kapsamında yeni bir sürecin başlangıcı olduğunu ifade ederek, yenilenen ve modernize edilen Suriye’yi yapılandırmada gayet ciddi bir adım teşkil ettiğini belirtti.

Elektrik Bakanı İmad Hamis; seçimlere sağlanan geniş katılımın, halkın Cumhurbaşkanı el-Esad ve yönetimindeki reformlara ne şekilde sıkı sıkıya tutunduklarının açık bir göstergesi olduğunu vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu