GenelSuriye Düşmanları

Suriye karşısında aciz kalan terörist gruplar parçalanmaya başladı

Suriye’de ulusal konsey olarak adlandırılan yabancı destekli hükümet muhalifleri parçalanmaya başladı.

Ulusal konsey başkanlığını kısa dönem önce üstlenen Burhan Galyun istifa etti. Burhan Galyun, uydu kanallarına verdiği demeçte, muhalifler arasında ihtilafların giderek arttığını ve muhalifleri bir araya getiremediğinden dolayı da istifa ettiğini söyledi.

Türkiye tarafından desteklenen Suriye ulusal konseyin istifa eden başkanı Burhan Galyun, muhalifler arasında derin ihtilafların bulunduğunu ve yerel komitelerin, ulusal konseyle işbirliği yapmaktan kaçındığını söyledi.

Suriye hükümet muhaliflerinin en güçlü olarak görülün ve yurt dışından oraganize olan ulusal konsey, Fransa, ABD, Katar ve Türkiye’nin ciddi ekonomik yardımlarını aldı. Ve Beşşar Esad’a verilen halk desteği karşısında da mücadelesinde başarısız oldu.

Konseyin yürütme kurulu Galyun’un yerine geçecek ismi seçmek için 11-12 Haziran’da Ankara’da toplanacağı bildirildi.

Bir Yorum

  1. Suriyeyi ve halkını paramparça ettiler. Allah da onları paramparça etsin. Koskoca bir ülkeyi cehenneme çevirdiler. Esad diktatör dediler, en kötü diktatörün 40 yılda veremeyeceği zararı verdiler, en kanlı yönetimin 40 yılda alamayacağı kadar can aldılar. Bugünler muhaliflerin iyi günleri, asıl parçalanacakları günler yakın, bilmiyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı