GenelSuriye Dostları

Suriye krizi Arap parası ve ABD’nin yönetmenliğiyle sürüyor

Lübnan Hizbullah İcra Konseyi Başkanı Şeyh Kavuk, Suriye’de devam eden durumun ABD’nin yönetmesi ve Arapların mali destekleri sayesinde oluşan bir dış müdahale olduğunu vurguladı.

Lübnan Hizbullah İcra Konseyi Başkanı Şeyh Nebil Kavuk yaptığı bir açıklamada Suriye’deki gelişmeleri değerlendirirken “Dünyanın çeşitli ülkelerine mensup silahlı ve istihbarat grupları Suriye’ye karşı savaşa katıldılar. Ama bunların Suriye düzenini yıkmaya ilişkin bütün planları başarısız kalınca bu kez kan dökme olaylarına yöneldiler” dedi.

El İntikad haber sitesinin bildirdiğine göre, Şeyh Kavuk bu hususta ayrıca “Arap ülkelerin paraları, Suriye halkının kanı üzerine yapılan ticarette kullanılıyor. Onlar (Araplar), Suriye’yi içerden yıkmak istiyorlar. Hedefleri de dengeyi İsrail’le çatışma yönüne değiştirmek. Çıkacak muhtemel savaşta da Suriye’nin zayıf düşmesi bunlar için sorun değil” şeklinde konuştu.

Şeyh Kavuk daha sonra, bugün Suriye’de devam etmekte olan durumun ABD’nin yönetmenliği altında geliştiğinin altını çizerek “Ama Suriye’deki savaşın bugüne kadar doğurduğu sonuçlar hep ABD’yle bölgedeki müttefiklerinin beklediklerinin tersine oldu. Bu da Suriye’de gösterilen direnişin en önemli neticesidir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı