Genel

Suriye ordu birlikleri ülke genelinde terörle mücadelesine devam ediyor

Suriye ordu birlikleri, ülkenin kuzey ve güneyindeki cephelerde teröristlere karşı başarılarına devam ediyor.

Suriye’de bir akseri kaynak, ordu güçlerinin bugün Doğu Guta’nın Haresta Bölgesinde Vahhabi Suudi Arabistan rejimine tabi ‘Ceyşul İslam’ (İslam Ordusu) adlı radikal teröristlerin bir tünelini muhtevalarıyla imha ettiklerini belirtti.

Kaynak yerin altında 14 km derinlikte açılan ve uzunluğu 160 metreyi aşan tünelin birçok yönde mevcut kolu ile radikal teröristlerin muhtelif bölgelerde mevcut karargahları ve siperlerine uzandığına dikkat çekti.

Dera’da İsrail rejimi destekli Nusra Cephesi ve çatısı altındaki diğer terör örgütlere yönelik operasyonlar kapsamında ise söz konusu askeri kaynak, Ürdün sınırlarına yakın olmasıyla çokuluslu radikal teröristlerin ana karargahlarından biri sayılan Dera Beled’in muhtelif yerlerinde mevkileri, karargahları ve araçlarının yoğun ateşe tutulduğunu kaydetti.

Kaynak operasyonlarda bir kısmı ağır silahlarla donatılmış araçların yanı sıra siper kurma ve özel mülkleri tahrip etmede kullandıkları bir dozerin terörist ekipleriyle birlikte imha edildiğini belirtti.

Diğer yandan askeri kaynak, SANA’ya açıklamasında Suriye ordu birliklerinin Halep’te çok uluslu teröristlere karşı operasyonların başarıyla devam ettiğini belirtti.

Kaynak saflarında yüksek sayıda yabancı teröristi barındıran ‘Ceyşul Fetih’ (Fetih Ordusu) adı altında toplanan çeteler ile kentin batısı Benyamin Bölgesinde şiddetli çatışmalara girildiğini ifade etti. Çatışmalarda aralarında saha komutanlarının bulunduğu onlarca teröristin öldürüldüğünü kaydeden kaynak, ağır makineli silahlarla donatılmış araçları ve top rampalarının da imha edildiğini sözlerine ekledi./

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı