Genel

Suriye Ordusu Halep kırsalında çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdi

Teröristlerin Halep Kentindeki Yeni Süryan Semtine fırlattıkları havan topu mermisinin bir okula düşmesi sonucunda 3 kişi yaralandı.

Halep ve kırsalında silahlı terör gruplarına karşı sürdürülen operasyonlar kapsamında ordu birlikleri, Pazartesi günü terör ve katliam yuvalarını içindeki silah, mühimmat, keskin nişancı ve teröristlerle çökertti.

SANA muhabirine konuşan resmi bir kaynak, Halep kırsalındaki Azaz’da hastane yakınlarında, el-Sefire’de çırçır fabrikası civarında, Han Tuman, Krasa Köyü, Resm el-Abbud, Minğ, el-Mansura ve el-Uveyca’da onlarca terör yuvasının çökertildiğini, içindeki teröristlerin ölü ve yaralı düşürüldüğünü belirtti.

Kaynak, ordu birliklerinin Halep’te el-Zibdiye’de, Bab el-Hadid’de Bulvar yakınlarında ve el-Cezmeti’de ambarların yakınında birçok teröristi etkisiz hale getirdiğini ekledi.

Ordu birliklerinin Hanano Semtinde terör elebaşlarının bir hücresi, el-Nekkarin’de Ulaştırma Müdürlüğü yakınlarında ve el-Cendul bölgesinde iki terör mevzisini imha ettiğini bildiren kaynak, operasyonlarda öldürülen teröristlerin arasında Muhammed el-Merneda ve el-Cendul keskin nişancısı lakaplı Hüseyin el-Dib’in kimliklerinin belirlendiğine işaret etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı