Genel

Suriye ordusu Halep’te operasyon düzenledi

Suriye silahlı kuvvetleri baş komutanlığı, Halep kentinde silahlı teröristlerin mevzilerine operasyon düzenlendiğini, operasyonda teröristlerin mevzileri tamamen imha edildiğini açıkladı.

Konu ile ilgili bir bildiri yayınlayan Suriye ordusu, silahlı kuvvetlerin silahlı teröristlere karşı operasyonlarının devamında Halep kentinde terör çetelerine kaşı operasyon düzenlendiğini, operasyonda teröristlerin füze rampaları ve patlayıcı madde üreten atölyeleri imha edildiğini belirtti.

Açıklamada, terör çeteleri Suriye ordusunun baskılarını hafifletmek ve Halep eyaletinde uğradıkları bozgunu örtbas etmek için Cuma günü Halep kentine karşı yeni bir katliam girişiminde bulundukları ve kentine bazı noktalarına füze saldırı düzenledikleri, saldırılarda bazı masum sivillerin hayatını kaybettiği veya yaralandığı, binalarda ağır hasar meydana geldiği kaydedildi.

Suriye ordusu, Suriye milleti ve devletine karşı düşmanca eylemleri planlayan silahlı teröristlere karşı operasyonlarını sürdüreceklerini vurguladı.

Öte yandan Lübnan’da bazı güvenilir kaynaklar Saad Hariri liderliğindeki batı yandaşı 14 Mart hareketinin Fars körfezi ülkeleri ve Türkiye’nin istihbarat subayları ve yine Suriye’ye silah kaçakçılığında ve teröristleri desteklemekte eli bulunan unsurların aracılığı ile sözde özgür Suriye ordusu ve Nusra cephesi adlı terör örgütleri ile irtibatta olduğunu ifşa etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı