Genel

Suriye ordusu kentsel alanda çatışma tatbikatı yaptı

Sputnik, Suriye Silahlı Kuvvetleri’nin kentsel alanda gerçekleştirdikleri çatışma tatbikatı ile ilgili video görüntülerini yayınladı. Komutanların, askerlerin büyük savaş deneyimi olmasına rağmen personelin çatışma alışkanlıklarını sürekli olarak geliştirmeye önem verdikleri anlaşıldı.

Sputnik’e konuşan Suriye ordusundan üst düzey bir subay, sürekli olarak yapılan tatbikatların askerlerin mücadele ruhunu pekiştirdiğini, yardımlaşma deneyimi oluşturduğunu ve askerlerin çatışma sırasında karşılaştıkları beklenmedik durumlara daha hazırlıklı olduklarını aktardı.
Suriyeli yarbay, bu sayede operasyonlar sırasında üst düzey komutanların sürekli olarak bulunma zorunluluklarının da ortadan kalktığını ve sadece havadan destek verilmesi gerektiğinde sürekli koordinasyona ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Tatbikatların büyük bir kısmı, teröristlerin gizlenmiş olabileceği binalara yapılan operasyonlardan ibaret. Kentsel alanda en yaygın biçimiyle bu çatışmalara giriliyor. Humus ve Halep kentlerinde meydana gelen çatışmalarda sivil kayıpların olmaması, yapılan bu tür tatbikatların faydalı olduğunu kanıtlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı