Genel

Suriye ordusu sadece teröristlerin mevzilerini hedef aldı

BM teşkilatının Suriye’deki gözlemci güçleri sözcüsü, Tremise köyünde çıkan çatışmalarda Suriye ordu güçlerinin sadece teröristlerin mevziilerini hedef aldıklarını bildirdi.

El-Alem televizyonu internet sitesinin bildirdiğine göre terör örgütleri ve onların hamisi yayın kuruluşlarının iddialarının aksine BM teşkilatının Suriye’deki gözlemci heyeti sözcüsü “Nirac Sing” Tremise köyünde çıkan çatışmada Suriye askeri birliklerinin sadece teröristlerin bulundukları mevzileri hedef aldıklarını açıkladı.

Terör örgütleri geçtiğimiz Cuma günü ülkenin batısında yer alan Hama şehrine bağlı Tremise köyüne saldırarak 150 kişiyi hunharca öldürmüşlerdi.

Bu cinayet ardından bölgeye giden BM Teşkilatı gözlemci heyeti sözcüsü, bugün de bölgede dakik incelemelerin yapılacağını açıkladı.

Bu cinayetler ardından batı yayın organları ve teröristlerin yandaş medyası Suriye yönetimini ağır saldırılara hedef edinerek bu cinayetten sorumlu ilan etmiş, ancak Suriye yönetimi kendisinin bu cinayetlerle hiçbir alakasının bulunmadığını bildirmişti.

Tremise çatışmalarında çok sayıda teröristin öldürüldüğü de gelen haberler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı