Genel

Suriye ordusu vahşii teröristleri yok etmeye devam ediyor

Suriye ordu birlikleri bu gün çok uluslu tekfirci ve terör örgütlerine yönelik operasyonlarını sürdürerek, çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdi.

Suriye hava güçleri, Homs kırsalının doğusunda uluslararası terör örgütleri listesinde yer alan IŞİD teröristlerine ait yuva ve araçları imha etti.

Suriye hava güçlerinin Homs kırsalı Cezl, Beyarat ve Tedmur çevresinde IŞİD’in hareket eksenlerini bombalayarak, saldırıda çok sayıda teröristin öldüğü veya yaralandığı, ağır silahların monte edildiği onlarca araçlarının da imha edildiği belirtildi.

İdlib kırsalında ise el-Kaide Örgütlü ve diğer terör çetelere yönelik operasyonların sürdürüldüğünü belirten bir askeri kaynak, hava güçlerinin bu sabah Kaide Örgütünün Suriye kolu Nusra Cephesinin temel erkanını oluşturduğu Fetih Ordusu terör oluşumunun yuva ve hareketlenme eksenlerine yönelik bir dizi operasyon düzenlediklerini aktardı.

Bu arada bir askeri kaynak SANA’ya açıklamasında, ordu birliklerinin Lazkiye kuzey kırsalı Arafit, Tertiyah, Kensabba, el Eido, Sovda ve Sakiyet el Kert bölgelerinde Erdoğan hükümetinin desteklediği Nusra Cephesinden teröristleri öldürdüklerini, silah depolarını da imha ettiklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu