Genel

Suriye ordusu vatanı çetelerden temizleme azminde ısrarlı olduğunu açıkladı

Suriye Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutanlığı; dış planlara bağlı olan kiralık aletlerin Milli Güvenlik Binasını hedef almalarıyla yeni bir tırmandırmada bulunduklarını belirtti.

Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutanlığı yayınladığı bildiride; terör patlamasında Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutan Yardımcısı Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Korgeneral Davut Abdullah Raciha ve Savunma Bakanı Yardımcısı Korgeneral Asıf Şevket’in şehit düştüklerini ifade ederken, toplantıda bulunanların bir kısmının yaralandıklarını ekledi.

Genel Komutanlık bildirisinde; kahraman şehitlerimizi uğurlarken suç ve öldürme çetelerinin izini sürme ve vatanı bu çetelerden temizlemede ısrar ve azmini vurguladı.

Bir kısım komutanları hedef almakla Suriye’nin kolunu bükebileceğini düşünenlerin boş bir hayale kapıldığının mutlak bir gerçek olduğunu belirten Genel Komutanlık;, teröre karşı koyma, onu kökten kazıma ve ulusal güvenliği sabote etmeği düşünen her kolu kesmede Suriye’nin her zamandan daha çok ısrarlı ve azimli olduğuna vurgu yaptı.

Bildirisinin sonunda Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutanlığı; bu korkak ve hain terör eyleminin eli kanlı teröristlere karşı mücadelede askerlerimizin güç ve azimlerini pekiştireceğine dikkat çekerek, teröristlerin her yerde izleri sürüleceğinin altını çizdi.

Bildiride; Suriye’nin onur ve haysiyeti, ulusal bağımsız kararı, güvenlik ve istikrarının korunmasında Ordu ve Silahlı Kuvvetlerin üstüne düşen misyonu yerine getireceği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı