Genel

Suriye ulusal barış bakanının açıklamaları

Suriye ulusal barış bakanı Ali Haydari, Suriye’deki krizin tek çıkış yolunun siyasi görüşmeler olduğunu söyledi.

Suriye’de ulusal barış bakanı Ali Haydari; Suriye’deki siyasi sürecin netleşmeye başladığını belirterek sonuçlarının önümüzdeki bir kaç gün içinde ortaya çıkmaya başlayacağını ifade etti.

Şam’da düzenlediği basın toplantısında konuşan Suriye ulusal barış bakanı Ali Haydari; silahlı terör grupları tarafından şiddet eylemlerine tanık olan bölgelerde vatandaşların ekonomik ve sosyal durumlarını iyileştirmenin yolunun güven-istikrarı sağlama kapısından geçtiğini belirtti.

Teröristlerden temizlenen bölgelerde normal yaşamı yeniden sağlama, altyapı ve hizmet kurumlarını onarma, bu bölgelerdeki evlerine dönen vatandaşlara mali ve insani yardım desteğinde bulunmak için mevcut olanaklar kapsamında pratik bir planın bulunduğuna işaret eden Haydar; söz konusu bölgelerdeki ahalinin rızası ve seçimleriyle teşkil edilen halk komitelerinin bulunduğunu söyledi.

Haydari; bu komitelerin, terör mağduru bu vatandaşların seslerini ve şikayetlerini duyurmakla mükellef olduklarına işaret ederek, ihtiyaç ve hizmetlerin sağlanmasında karşılaşılan zorlukların ortadan kaldırılmasına çalışıldığını ekledi.

Bakan Haydari, bakanlığın, aralarında silahlı eylemlere katılanlar dahil olmak üzere yaşanan olaylara karışan gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında bulunan tüm vatandaşların durumlarını çözmeye ve onları normal yaşamlarına geri döndürmeye hazır olduğuna işaret ederek, bakanlığın önümüzdeki hafta içinde bu bağlamda telefon ve faks numaraları ilan edeceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı