GenelGörüntülü Destek Gösterileri

Suriye’de 3 Türk vatandaşı daha öldürüldü

Suriye’de El Kaide bağlantılı Nusret Cephesi ve IŞİD saflarında tetikçilik yapan 3 Türk vatandaşı daha öldürüldü.

Suriye’de El Kaide bağlantılı Nusret Cephesi ve IŞİD saflarında tetikçilik yapan 3 Türk vatandaşı daha öldürüldü. Öldürülenlerin 2’si Kocaeli Karamürselli, 1’i Adıyamanlı.

Ölen kişilerin Halep’te operasyonlarını sürdüren ordu tarafından hedef alınarak vurulduğu açıklandı. Karamürselli El Kaideli Arif Tepebağ iki hafta boyunca Gaziantep Devlet Hastanesi’nde yoğun bakımda tutulduğu ve önceki gün ölmesinin ardından Karamürsel’e getirilerek toprağa verildiği bildirildi.

Tepebağ’ın ilçede tanınan bir aileden olduğu, 1 sene önce Suriye’ye giderek El Kaide saflarına katıldığı açıklandı. Halep’te orduya bağlı özel birlikler tarafından öldürülen diğer Karamürselli Volkan Ertan’ın IŞİD çetesinin Türk militanlarının (emiri) komutanlarından olduğu ve Halep’te gömüldüğü selefi çetelerin internet sitelerinden duyuruldu.

Adıyamanlı Kürt kökenli selefi tetikçi Ebu Cendel kod isimli gerçek adı Abdullah (!) olan El Kaide tetikçisinin bir oğlunun daha önce Afganistan’da öldürüldüğü, kendisinin de Suriye’de terörist faaliyetler yürütürken Suriye ordusu tarafından tespit edilerek cezalandırıldığı açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı