Genel

Suriye’de 68 şehit görkemli törenlerle uğurlandı

Şam Kırsalı, Homs, Halep, İdlib ve Dera’da silahlı terör gruplarının saldırıları sonucu yaşamını yitiren güvenlik görevlileri ve sivil vatandaşlardan 68 şehit bugün Teşrin ve Halep Askeri Hastanelerinde düzenlenen görkemli törenlerle son yolculuklarına uğurlandılar.

Aileleri, yakınları ve silah arkadaşlarının katılımıyla uğurlanan şehitlerin bayrağa sarılı cenazeleri omuzlar üzerinde gururla taşındığı törenlerde Ordu Bandosu Şehit ve Veda marşlarını çaldı.

Törenlere katılan şehit yakınları Suriye halkının birlik ve beraberliği ile vatanın maruz kaldığı krizi aşacağına inandıklarını belirterek vatan topraklarını savunma uğruna akıtılan pak kanların Suriye’nin gün geçtikçe artan gücünün güvencesi olduğunu ifade ettiler.

Şehitlerin fedakârlıkları ve kahramanlıklarıyla Suriye’nin her komplo ve saldırının üstesinden gelebileceğini dile getiren şehit yakınları ordu ve güvenlik görevlilerinin sergilediği fedakarlık, çaba ve kahramanlıkların, güvenlik ve istikrarın bu topraklarda kök salacağının bir göstergesini teşkil ettiğini vurguladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı