GenelSuriye Dostları

Suriye’de askeri başarılardan sonra düşman ekseni gerileyecek

İranlı strateji uzmanı Emir Musevi; özellikle Halep’te olmak üzere Suriye Arap Ordusunun silahlı terör gruplara karşı mücadelede sağladığı başarılar ardından Suriye’ye düşman eksenin tutumlarında gerilemenin olmaya başladığını belirtti.

Alem Haber Kanalına yaptığı açıklamalarda Musevi; Tahran’ın ev sahipliği yaptığı Suriye konulu istişare toplantısının; Suriye’deki krize ilişkin mantık, bilgelik, barış ve siyasi uzlaşma mesajı taşıdığına dikkat çekti.

Toplantının; dünyada orman, vahşet, kan, öldürme ve karanlık mantığının haricinde bir mantığın bulunduğunu kanıtladığına işaret eden Musevi; Suriye halkının haklarını ve çıkarlarının yanında Suriye’nin egemenliğini ve bağımsızlığını korumaya çağrı yapan ılımlı ve barışçıl bir mantığın bulunduğunu kanıtladığının altını çizdi. Musevi bu mantığın ayrıca; Suriye halkının olanaklarına ve gücüne yabancı müdahaleye karşı olduğunu, Suriye’nin içişlerine dış müdahaleyi reddettiğini belirttiğini ekledi.

İranlı uzman Musevi; Suriye’de bulunan silahlı terör gruplarına sağlanan askeri destek ve finansın başarısızlığının ortaya çıkması ardından muhalefetin tutumlarında cevheri bir değişikliğin olması beklendiğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu