Genel

Suriye’de az gelirlilere konut temin edecek yeni projelere start verdi

Başbakan Vail el-Halaki, farklı illerde 50 bin konut inşa edilmesi ve çalışmaların önündeki engellerin kaldırılmasını içeren hükümet iskan programının önemine değinerek bu projenin orta ve az gelirli vatandaşlara konut temin edilmesinde oynadığı role dikkat çekti.

El-Halaki, programın yeni konut projeleri uygulanmasına olanak sağladığı gibi ekonomik kalkınma sürecini geliştireceğini, iş fırsatları yaratarak işsizliğin artmasını engelleyeceğini ve inşaat şirketlerine yeni iş alanları yaratacağını belirtti.

Hükümetin iskân programının tartışıldığı nitelikli toplantıya dün başkanlık eden el-Halaki, konut projesinin uygulanması için pratik adımlar atılması ve güvenilir bir tarih belirlenmesi gerektiğini söyleyerek hükümetin vatandaşlara uygun ve sağlıklı konutlar temin edilmesine önem verdiğini, bu nedenle İskân Genel Kurumlarının çalışma mekanizmalarını geliştirmesi gerektiğini vurguladı.

Bu arada bakanlar ve İskân Genel Kurum müdürleri toplantıda konut projesinin uygulanması önündeki engel ve zorluklar hakkında sunum yaparak hükümetin öncelik verdiği bu projenin uygulanması için öneriler sundu.

Toplantının ardından gazetecilere demeç veren İskân Genel Kurumu Müdürü Süheyl Abdüllatif, tüm bakanlık ve ilgili kurumların projenin başlatılması için sunulan önerilere karşı olumlu bir yaklaşım sergilediğini söyleyerek kurumun projeye kayıtların ilk aşamasını bitirdiğine işaret etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu