FotoğraflarGenelÖne ÇıkanlarSuriye Düşmanları

Suriye’de El Kaide ile beraber çatışan ABD askeri ifşa oldu

Suriye’de El Kaide ile birlikte çatışmalara katılan Eric Harroun isimli bir emekli Amerikalı asker, Türkiye dönüşü sorgulandı.

Amerikalı bir emekli asker, bir grup El Kaide militanıyla birlikte Suriye’de çatışmalara katıldığı için sorgulandı.

FBI, Eric Harroun isimli ABD vatandaşını Türkiye dönüşünde Washington’da havaalanında tutukladı. Harroun’un geçtiğimiz yıl Kasım ayında yine Türkiye üzerinden Suriye’ye gittiği belirlendi.

Eric Harroun Suriye’de geçirdiği günleri internette de paylaştı.

Harroun, Amerikan ordusunda 2000 ile 2003 yılları arasında görev yaptıktan sonra emekli oldu. Belgelere göre, 2012 yılı sonlarında Türkiye’den geçerek Suriye’ye girdi. Al Nusra yakınlarında El Kaide militanları ile birlikte çatışmalara katıldı. Harroun’un, kendisini Suriye’ye götürecek kişileri de Türkiye’de bulduğu tahmin ediliyor. Harroun, 2012 yılı Kasım ayında geldiği Türkiye’den 2013 yılı Ocak ayında Suriye’ye geçti.

Harroun, Suriye’de kendi anlatımlarına göre birçok çatışmaya katıldı. Harroun, ayrılmadan önce Türkiye’deki FBI ajanlarıyla da bir araya geldi.

‘EL Kaide CIA’nın kendisidir!’

Bağımsız istihbarat kaynaklarına göre El Kaide diye bir örgüt yok. El Kaide, CIA operasyonunun kod adı…

El Kaide’nin yaptığı vahşet tecavüz katliamlar ve ibadet yerlerinin patlatılması gibi İslama ve insanlığa aykırı eylemler sayesinde artık Batı’da Müslüman denildiğinde akla terör geliyor. Her yanda Müslümanlar baskı görüyor. El Kaide’nin yaptığı bu eylemler sebebiyle, dünya halkları İslam’la terörü aynı katagoride görmekteler.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı