Cinayet ve KatliamlarGenelGerçeklerKimyasal İddialar ve Gerçekler

Suriye’de ki teröristler Kürtlere karşı kimyasal kullandı

Lübnan’dan yayın yapan “Al-Meyadin” kanalının haberine göre Kürtlere karşı operasyonlarda kullanılan bombalardan sarı bir duman yükseldiği ifade edildi.

Lübnan’dan yayın yapan “Al-Meyadin” kanalının haberine göre Esad muhalifi olarak bilinen silahlı grupların kuzey bölgesinde Kürtlere karşı giriştikleri operasyonlarda kullandıkları bombalardan sarı bir duman yükseldiği ifade edildi.

Buna göre muhalifler, Salı günü Suriye’nin kuzey doğusunda gerçekleştirmiş oldukları saldırıda kimyasal silah kullanmış oldular.

Ras al Ayn ve Haseke şehirlerinde kullanılan zehirli maddenin, Türkiye sınırına ve Kürt savunma kuvvetleri kontrol noktasına yakın olması eylemin amacı noktasında dikkat çekti.

Söz konusu saldırı, bölgede muhaliflere karşı operasyonlar gerçekleştiren Kürt savunma kuvvetleri tarafından kamuoyuna duyuruldu.

Yapılan açıklamada bir patlamayla beraber sarı zehirli bir dumanın çevreye yayıldığı, sonrasında ise askerlerin bazılarında bulantıyla birlikte bir takım kimyasal zehirlenme belirtilerinin ortaya çıktığı bildirildi,

Bahsi geçen saldırının kentte sıcak çatışmaların yaşandığı 2. günde gerçekleşmesi akıllarda soru işareti bıraktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı