Genel

Suriye’de şehit olan askerlere son görev yerine getirildi

Şam ve Lazkiye’deki askeri hastanelere ek olarak Süveyda Devlet Hastanesinde düzenlenen resmi törenlerle bugün Ordu Bandosunun Şehit ve veda marşlarını çalması eşliğinde 17 şehit memleketine uğrulandı.

Törenlerde vatan bayrağına sarılı şehitlerin cenazeleri silah arkadaşlarının omuzlarında gururla taşınırken; yakınları zılgıt ve gözyaşları içinde cenazeleri çiçek yağmuruna tuttular.

Şam, Şam kırsalı, Homs, İdlib ve Dera’da vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamaya çalışırlarken hain teröristlerin gaddar saldırılarıyla şehit düşen ordu ve asayiş güçleri mensubu şehitler; Albay Ahmet Selman Mualla (Tartus), Yarbay Mudar Rızk Muhammed (Lazkiye), Yüzbaşı Basim Şerif Sakır (Lazkiye), Astsubay Üstçavuş Fadi Hamdan Ali (Tartus), Çavuş Hasan Muhammed Süleyman (Hama), Çavuş Mahmut Kamil Afife (Homs), Çavuş Züheyr Mürşid (Lazkiye), Onbaşı Eyham Nezih Hassun (Süveyda), Er Asker Ahmet Hac Diybo (Halep), Er Asker Müfid Abdürrezzak hasan (Kamışlı), Er Asker Zekeriya Ahmet Assani (Halep), Er Asker Abdullah Ahmet Halef (Rakka), Er Asker Ahmet Casim el-Berho (Halep), Er Asker Süleyman Mustafa el-Ali (Rakka), Er Asker Mahir Hüseyin el-Yunus (Halep), Er Asker Muhammed el-Hüseyin (Halep) ve Polis Diya Ziyad el-Şufi (Süveyda).
Törene katılan şehit yakınları şehitlerin pak kanlarının güvenlik ve istikrarın vatan topraklarına dönmesinin güvencesini teşkil ettiğine işaret ederek silahlı terör gruplarının döktükleri her damla kanın hesabının sorulması çağrısına bulundular.

Suriye halkının maruz kaldığı komployu yaşadığı bütün topraklardan defetme gücü ve iradesine sahip olduğunu kaydeden şehit yakınları; vatanseverlik ve insanlıktan bihaber olan silahlı terör gruplarının dış ajandalara hizmet etmek için kendilerine yaşamaları için bütün nimetlerini sunan vatan topraklarına ihanet ettiklerini belirttiler.

Şehit yakınları Suriye’nin bölgedeki merkezi misyonunun hedef alan plan ve projeler karşısında tek safta durma çağrısında bulunarak silahlı terör gruplarının uyguladıkları katletme ve bozgunculuk eylemlerini şiddetle kınadıklarını dile getirdiler.
Bütün Suriyelilere ulusal birlik ve vatanseverlik gibi değerlere sımsıkı tutunma çağrısında bulunan şehit yakınları; silahlı terör gruplarının uyguladıkları hiçbir vahşet türünün Suriye halkını vatanını ve ulusal egemenliğini savunmaktan vazgeçiremeyeceğini beyan ettiler.

Halkın sabrı ve iradesiyle zaferin anbean yaklaştığını belirten şehit yakınları onurlu her Suriye vatandaşı gibi her birinin vatan uğruna kendilerinin de birer şehitlik projesi olduklarını haykırdılar.

Silahlı terör gruplarının işledikleri katliam ve bozgunculuğu Suriye halkının bütün kesimleri hatta bütün insanlığın reddettiğini belirten şehit yakınları bu vatanın onurunu satmamış vatansever Suriyelilere ait olduğunu ve hiçbir zaman onu onurunu satmış teröristlere bırakmayacaklarını vurguladılar.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı