Genel

Suriye’de şehitler anaların yankılanan ağıtlarıyla uğurlandılar

Şam ve Kırsalıyla birlikte Lazkiye, Homs, Deyrezzor ve Dera’da vatani görevlerini yerine getirdikleri sırada silahlı terör gruplarının kurşunlarıyla yaşamını yitiren 26 şehit dün Teşrin, Zahi Ezrak ve Deyrezzor Askeri Hastaneleriyle birlikte Şam’da Polis Hastanesinde düzenlenen resmi törenlerle son yolculuklarına uğurlandılar.

Anaların yüreklerinden kopan ağıtların yankılandığı törenlerde şehitlerin bayrağa sarılı cenazeleri silah arkadaşlarının omuzlarında gururla taşınırken Ordu Bandosu Şehit ve Veda marşlarını çaldı.

Törenlere katılan şehit yakınları vatan topraklarını sulayan şehitlerin pak kanlarının güvenlik ve istikrarın bu topraklardaki güvencesini teşkil ettiğini belirterek şehitlerle gurur duyduklarını dile getirdiler.

Şehitliğin kutsal bir değer taşıdığına işaret eden şehit yakınları; vatanın güvenlik ve istikrarını hedef alan, masum insanları katleden ve halkın huzurunu kaçıran silahlı terör gruplarına karşı mücadelede taviz verilmemesi gereğini vurguladılar.

Şehitler kervanına katılan her kahramanın adının tarihin ak sayfalarına altın harflerle yazılacağını kaydeden şehit yakınları teröre karşı nihai zafere kadar mücadele etme ve direnme çağrısında bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu