Cinayet ve Katliamlar

Suriye’de teröristler bombalı eylemlerini tırmandırıyor

Eli kanlı silahlı terör grupları asayiş güçleri, sivil vatandaşlar, kamu ve özel mülklere karşı öldürme, kaçırma ve bombalı eylemlerini tırmandırmaya devam ediyor.

Polis Aracını Havaya Uçurdular

Teröristler başkent Şam’ın Zahire Semtinde bir polis aracının altına bomba yerleştirerek arabayı havaya uçurdular.

Şam Emniyet Müdürlüğünden bir kaynak yaptığı açıklamada; bombalı eylem sonucunda Mühendis Eymen Şuha’ya eşlik eden babası e annesinin yaralandıklarını söyledi.

Yalıların kaldırıldıkları MÜctehid Devlet Hastanesinden tıbbi bir kaynak babanın durumunun ağır olduğunu, sağ bacağından isabet alan annenin ise sağlık durumunun kontrol altında olduğunu ifade etti.

Kabun’da Bomba Patladı

Öte yandan silahlı terör gruplarının Şam’ın Kabun Semtinde bir elektrik direğinin dibine yerleştirdikleri bomba patladı.

SANA muhabiri, patlamada sadece maddi hasarların meydana geldiğini ifade ederken kimsenin yaralanmadığını belirtti.

Otobanın Ortasında Patlayan Bombada 2 Yaralı

Teröristlerin Şam’ın Adevi Semtinde otobanın ortasındaki ayıraca ektikleri bombanın patlaması sonucunda iki sivil vatandaş yaralandı.

İl Emniyet Müdürlüğünden SANA’ya konuşan bir kaynak; Şam Üniversitesi Ziraat Fakültesine giden yol yakınlarında patlayan bombanın otobandan geçen Edip Kamil ve Muhammed Meslimani’nin yaralanmasına nende olduğunu söyledi. Kaynak ayrıca olay yerinden yol geçen araçlarda da maddi hasarların meydana geldiğini ekledi.

Yine Cami Önünde Bomba Koydular

Şam’ın Halit Bin Velid Caddesinde Zeyd Bin Sabit Camisi önündeki bir ağacın dibine yerleştirilen bombanın patlaması sonucunda ise asayiş güçlerinden iki eleman ve bir kaç sivil vatandaş yaralandı.

Emniyet Müdürlüğünden SANA’ya konuşan bir kaynak; patlamada civarda bulunan bir çok arabanın zarar gördüğünü söyledi.

Tartus’ta iki Bomba Patladı

Teröristlerin Tartus Kentinin Deniz Kornişi ile Kıbbiyat Semti arasında yerleştirdikleri iki bombanın patlaması sonucunda da asayiş güçlerinden 5 eleman yaralandı.

SANA Muhabiri; yaralanan asayiş güçleri elemanlarının Ahmet Mahmut, Edhem Mahmut, Edip Macar, Bera Ali ve Nebil Ğanim olduklarını aktardı.

Tartuslu bir kaynak; bomba imha ekiplerinin patlamaların olduğu yerde yerleştirilen üçüncü bir bombayı etkisiz hale getirdiklerini söyledi.

Parkta Yerleştirilen Bombalar Etkisiz Hale Getirildi

Öte yandan bomba imha ekipleri; eli kanlı teröristlerin Deyrezzor Kentinin Medleci Bulvarı civarındaki bir parkta yerleştirdikleri iki bombayı etkisiz hale getirdiler.

Deyrezzorlu bir kaynak SANA’ya açıklamasında; ilki 30 kg ikincisi de 20 kg ağırlığında yerleştirilen bombaların ikisinin uzaktan kumandalı cihazlarla patlatılmak üzere hazırlanmış olduklarını ifade etti.

İçinde Silah Bulunan Saha Hastanesi Bulundu

Öte yandan güvenlik birimleri Deyrezzor iline bağlı Mohsan Kentinde teröristlerin kullandıkları bir saha hastanesi buldular.

SANA Muhabirine açıklama yapan bir kaynak; bulunan saha hastanesi içinde silah, cephane ve askeri üniformaların ele geçirildiğini söyledi.

Halep’te Bombalı Saldırılar

Teröristler Halep Kentinin Doğu el-Ensari Mahallesinde el yapımı bir bombayı patlatmaları neticesinde sivil vatandaşlar ve asayiş güçleri saflarında bir kaç kişi yaralandı.

Resmi bir kaynak bombalı saldırıda asayiş güçlerinden 8 elemanın yaralandığını ve bir sivil vatandaşın aldığı isabetle ayağının koptuğunu belirtti.

Teröristler ilki 2 kiloda Selahaddin Semtinde ikincisi de yine 2 kiloda Sikkari Bölgesinde olmak üzere iki bomba yerleştirdiler.

Masum sivil insanları hedef almak ve vatandaşların saflarında dehşet saçarak hayat akışını engelleyip gerginliği tırmandırmak amacıyla yerleştirilen iki bomba, bomba imha ekipleri tarafından etkisiz hale getirildi.

Yine İşkenceyle Öldürüp Sokağa Attılar

Ulusal performans ve deneyimleri hedef almaları çerçevesinde ise terör grupları dün akşam; Şam kırsalında düşen Ayn Terma Bölgesinde Cobar Bölgesi Santralinde teknik Müdür Yardımcısı Muhammed Kusay ve kayını olan Bilimsel Araştırmalar Merkezi çalışanlarından Beşşar Halime’ye suikast düzenlediler.

İl Emniyet Müdürlüğünden bir kaynak SANA’ya açıklamasında; silahlı altı teröristin mağdurun evini bastıklarını, kapıyı kırmaları ardından evde bulunan kızını savunmaya çalışan Kusay’a ateş açtıklarını belirtti. Teröristlerin ayağından yaralanan Kusay ve evinde konuk olarak bulunan kayını Beşşar’ı kaçırdıklarını ifade eden kaynak; ayrıca evde bulunan altın ve paralara ilaveten ailenin arabasını da çaldıklarını ekledi.

Kaynak; işledikleri çirkef suçun gerçeğinin ortaya çıkmasını engellemek için mağdurun eşi ve kızını televizyona çıkmaları yada gerçekleri söylemeleri halinde ölümle tehdit ettiklerini söyledi.

Kusay ve Beşşar’a ait cansız bedenlerin bugün sabah saatlerinde bölgede bir alışveriş merkezinin önünde bulunduklarını ifade eden kaynak; iki ceset üzerinde ağır işkence ve tenkil izlerinin bulunduğunu açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu