Genel

Suriye’de teröristlerden İsrail ilaçları ele geçirildi

Suriye’nin güneyinde teröristlerin kontrolündeki bazı bölgelerin işgalden kurtarma operasyonlarında, siyonist İsrail yapımı ilaç, silah ve teçhizat ele geçirildi.

Suriye ordu birliklerinin arama tarama operasyonlarında bulunan güvenlik ekiplerinden yetkili bir kaynak Kunaytra kırsalında teröristlerin yok edilmeden önce özel ve kamu mülklere yerleştirdikleri bomba düzenekleri ve mayınlardan temizleyip halkın güvenliğini sağlama amaçlı arama tarama operasyonlarının yerel uzlaşma komitelerinin işbirliği ile devam ettiğini belirtti.

Operasyonlarda daha önce bölgede bulunan radikal teröristlere ait ırkçı İsrail yapımı farklı tür ve büyük miktarda orta ve hafif silahların yanı sıra bu silahlar için mühimmat bulunduğunu ifade eden güvenlik kaynağı; aynı zamanda teröristlere ait cihaz ve ekipmanlarla birlikte İsrail yapımı tıbbi gereksinim ve ilaçların ele geçirildiğini kaydetti. Güvenlik kaynağı radikal terör yuvalarında ele geçirilen silah, mühimmat ve ekipmanların İsrail menşeli olduğuna dikkat çekti.

Terör yuvalarında gece görüş dürbünleri ve farklı iletişim cihazlarını bulunduğunu da ifade eden güvenlik kaynağı; aynı zamanda Toyota marka İsrail’e ait  2 aracın da ele geçirildiğini kaydetti.
Diğer yandan SANA muhabiri ordu birliklerinin  Deyrezzor ilinin Meyadin kırsalında Rahbe Kalesi yakınlarında IŞİD’den kalma büyük miktarda silah, mühimmat ve ekipmanlar bulunduğunu belirtti.

Bu arada güvenlik kaynakları ordu birliklerin Hama kırsalının kuzeyinde de teröristlerden kalma farklı tür büyük miktarda silah ve mühimmat ele geçirdiklerini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu