Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriye’de teröristlerin açtıkları ateşte 5 kişi daha şehit oldu

Suriye’de eli kanlı silahlı terör grupları masum sivil insanlara, asayiş güçlerine ve emekçi işçilere yönelik saldırı ve şiddetini sürdürüyor.

Teröristlerin Homs Kentinde Harp Akademisi öğrencilerini taşıyan bir araca silahlı saldırıda bulunmaları sonucunda akademi öğrencilerinden 4 kişi ve bir asayiş gücü mensubu şehit düştü. Ayrıca bir asayiş gücü mensubu da yaralandı.

Teröristlerin İdlib kırsalında düşen Salkin bölgesinde açtıkları hain ateşte de sivil vatandaşlardan iki kişi şehit düştü yedi kişi de yaralandı.

Yerel bir kaynak, eli kanlı teröristlerin Salkin Kentinin Vadi Hanna Semtinde bir emlak ofisini bastıklarını ve içinde bulunan vatandaşları taradığını belirtirken, iki kişinin şehit düştüklerini, yedi kişinin de yaralandığını açıkladı.

Kaynak, teröristlerin kent ahalisinde dehşet ve korku saçmak amacıyla bir çok işyerini bastıklarını ve gelişi güzel yaylım ateşi açtıklarını belirtti. Teröristlerin açtıkları ateşte yine bir kişinin şehit düştüğünü ifade eden kaynak; aralarında yaşlıların da bulunduğu yedi kişinin yaralandığını ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı