GenelGerçeklerKimyasal İddialar ve Gerçekler

Suriye’de yakalanan teröristler organ hırsızlığı ve Türkiye’den kimyasal madde geçirdiklerini itiraf ettiler

Homs’un Kefar Aya Beldesinden terörist Resul Mahmut Zekeriya, bazı vatandaşlara karşı öldürme ve kaçırma yanı sıra organ hırsızlığı ve ticaretine katılma eylemlerinde bulunduğunu itiraf etti.
Yetkili birimlerin yakaladığı terörist Zekeriya SANA muhabirine yaptığı açıklamalarında, Kefar Aya Beldesi yakınlarında vatandaşlara yönelik öldürme eylemlerinde bulunarak, öldürülen vatandaşların organlarını çalma, küçük morglara koyularak bir araçla İdlip kırsalındaki Eriha’ya taşınması ve orada belirli şahıslara teslim edilmesi için oraya yakın Cobar’da bulunan ve Dr Muhammed Muhammed’in denetiminde bulunan saha hastanesine taşıdığına işaret etti.
Terörist Zekeriya, Eriha’ya 10 organ nakli eylemine katıldığını itiraf ederek, Dr Muhammed’in, Baba Amro bölgesinde ordunun silahlıları kovalaması esnasında teröristleri tedavi ettiği sırada terörist gruplara yardım isterken bir çok kez uydu kanallarına çıktığını itiraf etti.
Terörist Zekeriya, çalınan organların çoğunun, böbrek, karaciğer ve eklemlerden oluştuğunu söyledi.
Kendi yönünden terörist İbrahim Muhammed Camus, bir tanker şofürü olarak çalıştığını, Telbise’deki silahlılara cephane ve mazot taşıma ile kimyasal madde geçirme işlerine katıldığını buna ek olarak Türkiye’den cephane geçirme ve Ksayr,, Telbise ve eski Homs kentindeki silahlılara dağıtma işlerine katıldığını söyledi.
Terörist Camus, silahlı bir elebaşının kendisinden silah ve cephane geçirmek için Türkiye’ye gitmeyi talep ettiğini, Türkiye’de belirlenen mekana ulaştığında ise 3 Türk’ün, Suriye topraklarına mavi renkli galonlarla dolu Türk araçlarına refakat etmelerini istediklerini itiraf etti.
Terörist Camus, daha sonra galonların kimyasal madde içerdiğini kendi gözleriyle gördüğünü ve Telbise’ye kadar yetiştirildiğini, bir Türk uzmanın denetimiyle boşaltılarak boşaltma eylemine katılan silahlılara maske dağıttığını ifade ederek, Telbise dahilinde yerli füzeler üreten bir atölyeye bir miktar kimyasal madde taşındığını söyledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı