Cinayet ve KatliamlarGenelÖne ÇıkanlarSuriye Düşmanları

Suriye’de yakalanan terörist’in itirafları

Terörist Fahrettin Abbas, katil silahlı bir terör grubuyla masum vatandaşlar ve ibadet yerlerine karşı terör eylemleri gerçekleştirdiklerini itiraf etti.

Terörist, Homs’un el-Melaab semtinde el-Hamra caddesinde bomba yüklü bir araç patlattıklarını, onlarca kişinin şehit ve yaralı düşmesine yol açtıklarını, orduyu itham edip imajını sarsmak için bir okulu ve işyerlerini yağmalayıp yıktıklarını söyledi.

Terörist Abbas Suriye televizyonunun dün gece yayınladığı itiraflarında, Ebu Hadid lakaplı Abdülalim Türkmani’nin gece muhafızlarına ihtiyaç duyan terör grubuna katılması konusunda kendisini ikna ettiğini, emirleri üzerine caddelerde ve camilerde insanların üzerine ateş açtıklarını ifade etti.

Verilen emirlere göre orduyu itham etmek için Baba Amro’da el-Semman Camisinin minaresi, cemaat ve vatandaşların üzerine ateş açtıklarını, kaos yaratmak için Baba Amro semtinden Cobar ve el-Hamra semtlerine yöneldiklerini ifade etti.

Terörist, terör grubunun elemanı Heysem Curi’nin kendisinden el-Hamra semtinde caddeleri ve güvenlik güçleri devriyelerinin takip etmesini istediğine işaret ederek “4 gün sonra semtte ya da başka bir yerde güvenlik devriyeleri bulunmadığını bildirdim.

Birkaç saat sonra beni arayıp el-Hamra semtindeki Um el-Benin İlköğretim okulunun önüne park edilen Skoda marka bir pikabı getirip aynı semtteki Ömer Camisinin yakınında bulunan bir berber dükkanının önüne koymamı istedi” diye belirtti.

Verilen emri yerine getirip bölgeden ayrıldıktan iki buçuk saat sonra aracın patlatıldığını öğrendiğini bildiren terörist, patlamada onlarca vatandaşın şehit olup yaralandığını, binalarda büyük maddi hasar oluştuğunu söyleyerek eylemlerinin tek hedefinin orduyu itham etmek, orduyla vatandaşlar arasında fitne yaratmak olduğuna dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu